Zaopiekuj się swoją organizacją

Maciej Zajączkowski

Dajcie swoim pracownikom bardziej wyszukane zadania i lepsze narzędzia, a odkryjecie, że potrafią oni udźwignąć większą odpowiedzialność i wykonywać swoją pracę w mądrzejszy sposób. W erze cyfrowej każdy pracownik musi być pracownikiem umysłowym.
Bill Gates

Photo by Markus Spiske on Unsplash

Nowoczesny dom, to dom, w którym zastosowaliśmy dostępne na rynku zaawansowane technologicznie rozwiązania i urządzenia. To dom, którego powierzchnia oraz funkcjonalność zostały zaprojektowane z głową tak, aby ułatwić i uprzyjemnić funkcjonowanie domownikom. Oczywiście wszystko w ramach dostępnego budżetu.
Dlaczego, skoro czujemy to doskonale w przypadku domu, nie zawsze potrafimy przenieść takie podejście na grunt firmowy? Dlaczego od organizacji oczekujemy maksymalnej wydajności, nie inwestując jednocześnie w najnowocześniejszą infrastrukturę dostępną na rynku? Być może dlatego, że oczekujemy, aby wysoką wydajność zapewnili nam sami pracownicy. Jednak człowiek, choćby nie wiem jak wyszkolony i zaradny, nie jest w stanie zastąpić nowoczesnej pralki czy systemu EiB.

Świadomy menadżer czuje i rozumie ten temat, ma też sporo pomysłów i dobrą intuicję co do kierunku zmian, jakie należałoby poczynić w firmie, i wie, że elastycznie funkcjonująca, nowoczesna firma 5D, to środowisko, w którym do prania używa się pralki. Nie upiera się, aby przy tak rozwiniętym technologicznie świecie, tą czynność nadal wykonywali ludzie. Świadomy menadżer korzysta z dostępnych na rynku zaawansowanych rozwiązań, aby ułatwić funkcjonowanie pracownikom i tym samym umożliwić otwarcie ich faktycznego potencjału.

Kreatywny, zmotywowany człowiek, to człowiek, który czuje się bezpiecznie, swobodnie, jest wypoczęty i ma poczucie sensu tego co robi.

Czas zacząć realizować marzenia o firmie 5D i sięgnąć po rozwiązania, które branża IT przygotowała w swojej radosnej i twórczej działalności, nie po to przecież, by jedynie zadowalać akcjonariuszy, ale po to, żeby wesprzeć rynek i zagwarantować organizacjom łatwiejsze i przyjemniejsze życie.

Photo by Daiga Ellaby on Unsplash

Wszyscy lubimy luksus, lubimy nowości technologiczne, menadżer w firmie 5D nie tylko je lubi, ale po nie sięga. Może trochę ryzykuje, może będzie jednym z pierwszych w swojej branży, ale intuicyjnie czuje, że ten krok prowadzi do rozwoju i da w bliskiej przyszłości rezultaty, które przekroczą oczekiwania.

Kiedy zainstalujemy w domu klimatyzację czy system inteligentnego sterowania oświetleniem i pomieszkamy chwilę w tych nowych warunkach, niemal natychmiast pojawia się myśl: Jak mogłem do tej pory funkcjonować bez tego wszystkiego? I dlaczego tak długo czekałem?