Daj się poprowadzić

Maciej Zajączkowski

Rozwój technologii informatycznych nabrał rumieńców. Testerzy oraz developerzy nie nadążają za pomysłami projektantów. Rynek zasypała niewyobrażalna liczba aplikacji, które znajdują swoich odbiorców w każdej dziedzinie życia i biznesu. Poruszanie się po tak gęstym lesie, bez wystarczającej wiedzy oraz wyczucia, jest nie lada sztuką. Menadżerowie pragną znaleźć jak najlepsze rozwiązania dla swoich firm, czują, że sięgnięcie po dostępne na rynku produkty IT jest niezbędnym krokiem do rozwoju, wzrostu oraz optymalizacji biznesu. Stają zatem przed wyborem poświęcenia czasu na poszukiwania na własną rękę, a następnie decyzją mniej lub bardziej w ciemno. Przed nimi liczne spotkania z przedstawicielami poszczególnych dostawców oraz godziny narad z szefami pozostałych zespołów w firmie, które dadzą odpowiedź, które rozwiązanie wybrać. Wyboru nie ułatwia fakt, że większość aplikacji działa autonomicznie i słusznie podejrzewają, że wkrótce po ich zakupie pokażą się ukryte koszty w postaci konieczności integracji zakupionych aplikacji z istniejącym w firmie środowiskiem. Często takich kosztów nie przewidziano w budżecie i efektem inwestycji jest stan, w którym firma posiada kilka drogich autonomicznych rozwiązań IT, wymagających zasilania danymi. Łatwo wyobrazić sobie poziom frustracji pracowników, którzy zmuszeni są do wprowadzania tych samych danych do kilku aplikacji. Jeżeli obciążenie zadaniami nie pozwala im na to, pojawia się frustracja wśród kadry zarządzającej, której ostatecznie pozostaje praca z niekompletnymi raportami lub konieczność łączenia raportów z kliku źródeł w nieśmiertelnym i niezawodnym arkuszu Excel.

Na szczęście życie nie lubi próżni i w sytuacji, kiedy na rynku pojawia się silne zapotrzebowanie na nową usługę, zaczynają pojawiać się firmy, które mają odwagę podjąć się nowych wyzwań, połączyć wiedzę z różnych dziedzin i zaoferować światu to, czego tak obecnie potrzebuje.

W MAZAJ połączyliśmy dwie totalnie różne pasje i spotkaliśmy się na wspólnej płaszczyźnie jaką jest analityka biznesowa oraz automatyzacja procesów. Maciek spędził pół życia na zgłębianiu tajników świata IT oraz innowacyjnego podejścia do zarządzania biznesem, ja spędziłam długie lata na rozwijaniu sprzedaży w korporacji międzynarodowej w obszarze nowoczesnych technologii, inwestując równolegle w rozwój w dziedzinie psychologii.

Dzięki fuzji takich doświadczeń możemy być ogniwem, które pomoże w rozwoju Waszych firm.